A gyökérkezelés okai, folyamata, kimenetele

Többnyire a gyökérkezelés oka olyan nagy mértékű fogszuvasodás, amely eléri vagy megközelíti a fogban levő, ereket és idegeket és így fogbél gyulladás alakulhat ki. A gyulladás ödémával jár, és így a fog belsejében, (ami egy zárt tér) a nyomás fokozódik, és az ereket, valamint az ideget fokozott nyomás terheli. Ezért az a lüktető fájdalom, és a nem tökéletes vérellátás miatt a fogbél elhal.

Ha eddig nem történik meg a gyökérkezelés akkor még rosszabbak lesznek az esélyek.
A fogbél elhalása után megszűnik a fájdalom, de koránt sem tekinthető gyógyultnak a fog mert az elhalt szövetek bomlásterméke egy következő folyamatot indít be. Ilyenkor szokott bedagadni a fog környéke
A fogat meg kell nyitnunk, hogy a benne zajló folyamatok-nyomás- utat találjanak a külvilág felé, és agyógyulás feltételeit megteremtse.
A különböző gyökérkezelő tűkkel reszelőkkel megtisztítjuk a csatornát, eltávolítjuk a maradék szöveteket, majd fertőtlenítjük csatornákat, és ideglenesen lezárjuk. Egy hét várakozás után ha tünetmentes a fog gyökértömhetjük a fogat.
A gyökértömött fog a szuvasodás mértékétől függően betömhető, illetve koronázható, vagy inlayt tehetünk bele a restaurálás végett.
A nagyon destruált (leépült, letört) fog gyökerébe csap beépítésével tehetjük mindezt.

2008.máj.05.

dr. Kalmár Lajos

 
 

IMPLANTÁTUM

Az implantátumok mind az egyes fogak, mind a nagyobb foghiányok ellátásánál biztos pilléreket alkotnak, melyeken koronák és hidak biztonsággal és szilárdan elhelyezhetők.

 
 

FOGSZABÁLYOZÁS

Fogszabályozáskor a fogak vagy a fogívek rendellenes fejlődése esetén alkalmazunk kivehető illetve rögzített készülékeket

 

SZÁJSEBÉSZET

Szájsebész szakorvosunk ambuláns ellátásban, fájdalommentesen végez el különböző szájsebészeti beavatkozásokat.

 
 

ESZTÉTIKA

Egészséges fogazat, természetes mosoly. Ezek eléréséhez számos megoldást kínálunk,